20
Tem

İnşaat Sektöründe Verimlilik Trendleri

 

“Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.”

Herakleitos

 

Tüm evren ve içinde bulundurdukları, karşı konulamaz bir kuralın etrafında varlıklarını sürdürür, değişim. İnşaat sektörü de gelişen teknoloji ve değişen birey-toplum yaşantısına uygun olarak yeni trendler geliştirmeli ve uygulamalıdır.  Sizin için hayati önem taşıyan bir kaç başlık hazırladık.

 

Kullanım Alanlarında Verimlilik Trendleri

Çarpık kentleşme, artan nüfusun yarattığı barınma sorunları vb. sebeplerle yeni yapılar, eskilerine kıyasla daha ufak çaplı kullanım alanları sunuyor. İnşaat sektörünün aşması gereken sorun, kullanıcıların minimum alanda maksimum verimlilik elde etmesini sağlamaktır. Buradan yola çıkan Çağrı İnşaat, Eskişehir İnşaat sektöründe trend oluşturacak çözümler üreterek Japon Konsept’i hayata geçiriyor. Eskişehir’in kalbi olarak tanımlanacak lokasyonlardaki rezidans ve ofis projelerinde, minimum alanda maksimum verimlilik sağlayan Japon tasarım çözümlerini uyguluyor.

 

Japon Konsept Nedir?

Japon Konsept sisteminde ana mantık, mekanları verimli kullanıp daire kullanıcılarına rahat ve kullanışlı alanlar oluşturmaktır. İnşaat sektörünün uyum sağlaması gereken trendlerden biri olarak ön plana çıkar.  Dairenin yapısal özelliklerinin verimlilik üzerine kurgulanmasının yanı sıra dekorasyon mantığı da verimlilik çerçevesinde şekillendirilmiştir. Bu trendde tüm eşyaların seçimleri ve yerleştirme şemaları, mevcut alanların en verimli biçimde kullanılmasına yönelik tasarlanır.

 

Nesnelerin Verimliliğini Artırmak

Kullandığımız tüm eşyalar, gelişen dünyamızda fazla manuel kalmaya başladı. Zaman ve emekten tasarruf etmenin en sıra dışı yollarını deneyimlediğimiz bu çağda eşyaları da yeni düzene adapte etmemiz gerekiyordu. Artık çevremizdeki her metanın birbiriyle ve kullanıcılarıyla etkileşim kurmasını mümkün kılan teknolojiler gelişiyor. İnşaat sektörü de bu gelişmeleri Akıllı Ev projelerine dönüştürüp sektörü geleceğe adapte edip varlığını güçlenerek sürdürebilir. Örneğin, işten dönerken mobil cihazınızdan verdiğiniz komutla kahve makineniz eve geldiğinizde kahvenizi hazır edebilir. Size de günün yorgunluğunu atmak kalır.

 

Kazanç Verimliliğini Artırmak

Yatırımlarının uzun vadede güvenilir olması her yatırımcının isteğidir. Çağrı İnşaat Garantili Yatırım sistemiyle verimli bir yatırım konusunda müşterilerine çözüm üretiyor. Ayrıcalık yaratan bu sistemde, müşterilerin satış sonrasında yaşayabilecekleri tüm sorunlar, firmanın profesyonel ekibiyle en sağlıklı biçimde çözülüyor.

 

Garantili Yatırım Nedir?

Çağrı İnşaat’ın geliştirdiği sistem, müşterilerine satın aldıkları daire için kiralama garantisi sunuyor ve daireyi satın aldıklarında ilk kiracılarını garantiliyor. Devam eden yıllarda da gerek duyulduğunda, yeni kiracılar ve satış işlemlerinde komisyon talep etmeden müşterilere profesyonel destek sağlanıyor. Ayrıca satın alınan yapıların dekorasyon ve tasarımı konusunda da alanında uzman ekiplerce  ücretsiz hizmet sunuluyor. Deneyimli iç mimarların dokunuşlarıyla dairelerin değeri yükseliyor ve yatırımın da değeri böylece yükselmiş oluyor.

 

Enerjide Verimliliği Artırmak

Fosil yakıt tüketiminin insanlık için sonsuza dek sürecek bir ömre sahip olduğunu söyleyemeyiz. Ayrıca çevreye verdiği zararların da boyutları gün geçtikçe artıyor. Alternatif enerji kaynaklarına yönelme trendiyle birlikte fosil yakıt tüketimindeki bağımlılık azaltılarak doğayı koruma noktasında önemli kazanımlar elde edilebilir. İnşaat sektörü bu trendde, yeni yapılara güneş enerjisi panelleri eklemek gibi yöntemlerle verimliliği artırabilir.